суббота, 21 мая 2016 г.

Nicméně velice málo lidi vědí o tom kdo jsou Tataři. 


Navíc, zajímavé je i to, že kultura, zájmy, dokonce i znalosti a mentalita každého představitele Tatarského národu se velmi liší v závislosti na původu.
Jedním z cílů našeho spolku KITAP je informování o

Tatarské kultuře, tradicích a identity všem Zájemcům.

Zúčastnili jsme se 17. ročníku mezinárodního festivalu národů a národnostních menšin Praha srdce národů 28.-31.5.2015. Celé tři dny na Václavském a Staroměstském náměstích Prahy vystupovaly talentované představitele Tatarského národů: děvčata Aliya Akhtyamova (Ruská Federace) a Asylnar Kukueva (Kazakhstan),  a profesní hudebník, 'zlatý akordeon' Ruska - Server Abkerimov (představitel Krymsko-Tatarského národu).

Na konci roku 2013 jsme organizovali Tatarský Kulturní Koncert. Nehledě na to, že jsme nedávali žádnou reklamu, na náš koncert přišlo kolem 150 lidí, a to - v malém sále Domu národnostních menšin.  
Na koncertu se zpívaly Tatarské lidové písni, tančily se Tatarské tance, byly představeny národní oblečení a tatarská kuchyně. 

Holky - Dinara, Dilyara a Alina zazpívaly a roztančily celý sál. A jako hudební doprovod vystoupili: Ildar, který hral na kýtaru a Elmira - na klavír.
Posezení u čaje s dobrotami v přátelském prostředí pobavilo všech: všichni se byli rádi setkat a poznat se navzájem.
A po koncertě jsme dostali spoustu pozitivních ohlasů s žádostí, aby se takové večery staly tradicí.


V loňském roce jsme se rozhodli ukázat náš národní kolorit a identitu v rámci Turkické kultury. Na Turkickém koncertu (Turkic Cultural Event) byly představeny takoví národy žijící v Čechách: Turci, Kazaši, Turkmenovi, Kyrgyzové, Ázerbájdžánci a další. O čem čtěte dál :)

Комментариев нет:

Отправить комментарий